Онлайн-засідання творчої групи "Організація дистанційного навчання через ефективне використання технологій змішаного навчання"
28 жовтня 2022 року заступником директора з навчально-виховної роботи Ольгою Вовчук проведено онлайн-засідання творчої групи ліцею. Члени творчої групи Усата А.І., Попова Т.П., Морковкіна К.І., Ставицька Т.І., впродовж 5 років працюють над питанням «Змішане навчання як трансформація традиційної освітньої моделі», активно впроваджуючи у практику своєї діяльності різноманітні моделі даної технології: ротація за станціями (2018-2019 н.р.), «перевернутий клас» (2019-2020 н.р.), індивідуальна ротація (2020-2021 н.р.), ротація за лабораторіями (2021-2022). Тому зрозуміло, що головною темою засідання стало питання «Організація дистанційного навчання через ефективне використання технологій змішаного навчання». На засіданні акцентувалася увага на активному використанні інструментів дистанційного навчання, що допоможуть педагогічним працівникам ефективно організувати синхронний та асинхронний режими навчання. До веб-ресурсів, що впливають на підвищення якості та результативності освітнього процесу у закладі належать такі платформи як ZOOM, Viber, Classroom, LearningApps, Padlet , На урок. Працюючи у асинхронному режимі, діти мають чітко усвідомлювати об’єм теорії та маршрут, яким необхідно рухатися. Для асинхронного режиму найкраще використати платформи Padlet , Viber, Classroom, LearningApps, де діти зможуть або працювати разом, бачити контент одне одного , або перейти на індивідуальну форму спілкування. Під час синхронної роботи, використовуючи платформу ZOOM, вчителю необхідно домовитися про формат і умови спілкування: як піднімати руку, чи мають бути увімкнені камера і мікрофон, що можна робити, а що – ні.
Члени творчої групи дійшли висновку, що зараз змінилася роль вчителя у освітньому процесі. З головного транслятора знань вчитель перетворився на помічника – консультанта і координатора. А це, у свою чергу, сприяє тісній співпраці з учнями на уроках. Роль учнів також змінилася. Вони більше вже не спостерігачі. Школярі самі відповідають за отримані знання, спрямовують осітній процес, шукають практичне застосування отриманій інформації.